GIRO Tenet Mips Mat Black 24/25

Novinka
Doporučujeme

Značka: GIRO

Přilba Tenet MIPS je vybavena inovativní hybridní konstrukcí spojující odolnou a odvětranou vrchní část (Hard Shell) se spodní lehoučkou In Mold skořepinou. Je tak přímo stvořena pro vaše allmountain…

Celý popis
Skladem
4 999 Kč

Popis produktu

Přilba Tenet MIPS je vybavena inovativní hybridní konstrukcí spojující odolnou a odvětranou vrchní část (Hard Shell) se spodní lehoučkou In Mold skořepinou. Je tak přímo stvořena pro vaše allmountain dobrodružství. Přilba je vybavena systémem MIPS, který díky své dvoudílné konstrukci snižuje působení rotačních sil na hlavu v případě pádu. Abyste se mohli přizpůsobit měnícím se teplotám, integrovali jsme do přilby systém Thermostat Control, který reguluje odvětrání. Upínání In Form 2 a pohodlné antibakteriální výstelky Ionic+ zaručují celodenní pohodlí.

Specifikace

KONSTRUKCE
Boky: In-Mold – přímé vstřikování EPS pěny do polykarbonátové skořepiny
Vrchní odvětraná část: Hard Shell – odolná vnější skořepina se tvaruje samostatně a poté se spojuje s vnitřní EPS vložkou
MIPS – Multi-Directional Impact Protection System
Splňuje normu CE EN1077

UPÍNACÍ SYSTÉM
In Form 2 Fit System - rozsah 6cm, stahování ergonomickým kolečkem

ODVĚTRÁNÍ
Thermostat Control – regulovatelné a uzavíratelné odvětrání

VLASTNOSTI
Kompatibilita se všemi brýlemi Giro
Jemné výstelky Plush Max

 

MIPS JE POHYB
POKROK VE VÝVOJI LYŽAŘSKÝCH PŘILEB
Všechny přilby Giro jsou designovány tak, aby pohltily co nejvíce energie při nárazu, a splňují platnou evropskou normu: EN 1077. Cílem nové technologie MIPS je eliminovat rotační síly, které působí na hlavu v případě pádu a následného nárazu na sjezdovku. Při nárazu pod jakýmkoliv úhlem systém MIPS umožní, aby se EPS skořepina přilby pootočila nezávisle okolo hlavy. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, věříme, že technologie MIPS výrazně snižuje množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.
CO JE MIPS (Multidirectional Impact Protection System) a jak funguje?
MIPS je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

Dotaz na produkt

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.